liceum-sport.pl

I LO Ostrów Wielkopolski

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

turnieje szkolne

Rock Your Body 2017

Drukuj PDF

Każdy z nas chyba się zgodzi, że nasze liceum jest szkołą z tradycjami.
Ostatecznie zostało założone w 1845 roku i przez tak długi czas, jakieś tradycje zwyczajnie musiały się wykształcić.
Nikt jednakże nie twierdzi, że każda przyjemna tradycja musi pochodzić z czasów kiedy główny środek transportu stanowiły
zaprzęgnięte w konie dorożki, a mężczyźni chodzili w niezwykle zabawnych kapeluszach.Od równo dziesięciu lat tradycją w naszej szkole jest międzyklasowy
turniej taneczny o wymownym tytule Rock Your Body. Jest to wydarzenie, które co roku odbija się szerokim echem w całej szkole i nie tylko.
To wydarzenie, które każdego roku dostarcza naszym uczniom i nauczycielom wiele zabawy, a tegoroczna edycja nie stanowiła wyjątku.
Łącznie zaprezentowało się dwanaście klas pierwszych oraz drugich naszego liceum, które zachwycały swoimi oryginalnymi układami tanecznymi.
Jednakże jak to w konkursie tanecznym bywa, musiał zostać wyłoniony zwycięzca.Puchar dziesiątej edycji Rock Your Body ostatecznie trafił
do klasy matematyczno-architektonicznej 2E, której serdecznie gratulujemy. Miejsca na podium zajęły kolejno klasy 2D oraz 2C.
Jak widać ewidentna dominacja klas drugich.Najlepszymi tancerzami całego turnieju zostali Michał Banasiak z klasy 2C oraz Zuzanna Garbaciak z klasy 2D.
Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na jedenastą edycję już za rok!

M.Dudziak

 

Więcej…

Wielkie taneczne show w I Liceum Ogólnokształcącym!

Drukuj PDF

Już po raz dziewiąty w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się Międzyklasowy Turniej Taneczny „Rock your body” wpisując się, jak co roku, w obchody Święta Wiosny. Tego dnia reprezentacje wszystkich klas w liczbie 156 osób zaprezentowały różnorodne układy taneczne, które jury złożone z przedstawicieli klas III, nauczycieli i Rodziców oceniało pod kątem opracowania choreograficznego, stopnia trudności układu, doboru i estetyki kostiumów i synchronizacji ruchów poszczególnych członków zespołu.

Celem Turnieju jest popularyzacja tańca wśród młodzieży szkolnej, zaktywizowanie jej do podejmowania różnych form aktywności fizycznej, wyzwolenie kreatywności i inwencji twórczej uczniów. Turniej daje możliwość zaprezentowania się uzdolnionej części młodzieży na forum szkoły, ale nade wszystko służy dobrej zabawie i ożywieniu życia szkolnego.

Więcej…

Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż 2015

Drukuj PDF

W środę 29 kwietnia odbędą się Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż.
Dziewczęta start 11:00 (zwolnione od 10:30)
Chłopcy start 12:30 (zwolnieni od 12:00)
W tym dniu dokonamy także zaległych dekoracji za: Mistrzostwa Szkoły w szachach, Mistrzostwa klas I, Szkolny Turniej p.nożnej, który odbył się podczas drzwi otwartych.

Rock Your Body - taneczne show w I Liceum Ogólnokształcącym - Ostrów Wielkopolski

Drukuj PDF

W piątek 20 marca 2015 r. odbyła się na terenie naszej szkoły wspaniała impreza - VIII edycja konkursu tanecznego ROCK YOUR BODY. W tanecznym show wystąpili uczniowie reprezentujący wszystkie klasy I i II z naszej szkoły. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, a jury miało z pewnością nie lada dylemat z wyborem zwycięzców. Na parkiecie w sali gimnastycznej zaprezentowane zostały ciekawe układy choreograficzne bardziej lub mniej profesjonalne, ale świetnych pomysłów uczestnikom z pewnością nie brakowało. Jury miało dylemat, gdyż mimo dość precyzyjnego regulaminu oceniania trzeba było umiejętnie wypośrodkować między faktycznymi umiejętnościami tanecznymi a inwencją twórczą, humorem czyli zaprezentowanym SHOW. Zwycięstwo odniosła klasa II c, której występ był właśnie połączeniem dużych umiejętności i świetnych pomysłów, a czarno-biali faceci w rajtuzach z pewnością byli hitem występu. Drugie miejsce zajęła klasa I f, która również połączyła dobry humor z prawdziwym profesjonalizmem tancerek, a ponadto w spektaklu wzięła udział niemal cała klasa. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa III a z rewelacyjnym solistą Adamem Kaźmierczakiem. Można chyba stwierdzić iż był to najbardziej profesjonalny występ, lecz może troszkę zabrakło w nim, w porównaniu do wymienionych wyżej zespołów, tychże elementów show. IV miejsce zajęła klasa II e w bardzo kolorowym i radosnym - wiosennym układzie tanecznym. Na piątej pozycji uplasowali się uczniowie klasy I a. Był to również dobrze opracowany choreograficznie układ taneczny z fajnie ubranymi "myszkami". Na VI miejscu została sklasyfikowana klasa II e, która zaprezentowała własną interpretacje słynnego Thrillera M. Jacksona. Trzeba przyznać, iż charakteryzacja, choreografia i cały występ zrobiły na mnie duże wrażenie i gdybym był członkiem jury optowałbym za wyższą ocena tego występu...

Najlepszą tancerką została uznana - zresztą słusznie - Ania Zaradna, która pokazała wielki kunszt taneczny wykonując ciekawe ewolucje ze stepem włącznie. Zresztą - tak samo bezdyskusyjnie - na zwycięstwo zasłużył Adam Kaźmierczak, którego zarówno solówki, jak i współistnienie w zespole zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Zdjęcia wykonała Julka Dutkiewicz i zamieszczam je w linku: Fotki Julki

Rock Your Body 2015

Drukuj PDF

Szkolny streetball rozstrzygnięty:)))

Drukuj PDF

26.06.2014 zostały rozegrane rozstrzygające mecze

Zwycięzcą pierwszej edycji szkolnego streetballu została :


Drużyna 3
• Chmielarz Maciej
• Jajtner Piotr
• Jajtner Paweł
• Pieczyński Bartosz
GRATULUJE!!!!!!!!!!


drugie miejsce:

Drużyna 2
• Bednarek Mateusz
• Młynarz Adam
• Bochyński Hubert
• Koryciak Olaf

a trzecie miejsce:

Drużyna 5
• Gużdzioł Maksymilian
• Zając Marta
• Parzeńska Aleksandra
• Stachowicz Norbert

Wszystkim serdecznie gratuluje i zapraszam za rok na drugą edycje!!!

Strona 1 z 8