• Decrease font size

lekkoatletyka

Mistrzostwa klas I i II w lekkiej atletyce.

Drukuj PDF

W środę na stadionie ostrowskiej Stali odbyły się zaległe zawody lekkoatletyczne dla klas I i II. Przy pięknej pogodzie miłośnicy sportu miło spędzili czas startując w wybranych konkurencjach bijąc w nich niejednokrotnie rekordy życiowe i uzyskując doskonałe rezultaty.

Więcej…

Biegi na orientacje.

Drukuj PDF

Magdalena Pluta na III m podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach na orientację! Gratulujemy!

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Pile - przedtakt przed powiatem.

Drukuj PDF

Dwudziestu uczniów naszej szkoły w środę 26 kwietnia brało udział w Mistrzostwach Województwa Zrzeszenia LZS w Pile.
To były bardzo dobre, obfitujące w cenne wyniki zawody.
Zdobyliśmy 3 medale: dwa zdobyli płotkarze - złoty Patryk Walczybok, a brązowy Kamil Wasiela,
natomiast Szymon Jąder po doskonałym biegu zajął III m na 800 m. Był to taki trochę eksperymentalny dystans,
gdyż po wspaniałym biegu przełajowym i bardzo dobrym wyniku na 400 m podczas Mistrzostw klas I,
postanowiłam sprawdzić Szymona w biegu na 800 m i zdał ten egzamin śpiewająco!

Więcej…

Nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery”.

Drukuj PDF

​To hasło przyświecało naszym uczniom biorącym dziś udział w indywidualnych biegach przełajowych na ostrowskich Piaskach. Pogoda fatalna od dłuższego czasu, tym razem była bardziej łaskawa, lecz i tak nie rozpieszczała biegaczy.

​Z 60 stawiło się na zawodach 47. 13 nie pofatygowało się na zawody. Dwie kontuzje wyeliminowały dziewczyny, ale reszta…. Nie na darmo się mówi, ze biegi długie są próbą charakteru. Tak jest. To niełatwa dyscyplina sportu. Dla twardzieli. Lecz gdy w grę wchodzi nawet przytruchtanie lub przejście dystansu to trudno dla tych osób znaleźć wytłumaczenie. Padł kolejny niechlubny rekord nieobecności na zawodach. Kiedyś do zwycięstwa zabrakło nam 12 punktów. 12 uczniów nie stawiło się na starcie. A punktował każdy. Rachunek jest prosty.

Więcej…

Artur Nadachowski ponownie trzeci w Enervicie i drugi w Biegu Franciszka Pabla w Karłowie.

Drukuj PDF

Znów mroźna pogoda dała się we znaki uczestnikom biegów narciarskich, które odbyły się w dniach 28 i 29. 01.2017 r. w  Jakuszycach i Karłowie.
W kolejnym biegu z cyklu Enervit Classic Artur Nadachowski uplasował się w kategorii M16 na miejscu trzecim, natomiast podczas odbywającego się
następnego dnia Biegu Franciszka Pabla zajął – swoją ulubioną techniką dowolną -  miejsce drugie w swojej kategorii wiekowej, a także został uhonorowany
nagrodą dla najmłodszego uczestnika tego biegu w kategorii OPEN. Gratulujemy!

Więcej…

Artur Nadachowski trzecim zawodnikiem pierwszych zawodów w narciarstwie biegowym z cyklu Enervit Classic 5-10-15.

Drukuj PDF

07.01.17 w sobotnie, mroźne przedpołudnie, w Jakuszycach – stolicy narciarstwa biegowego, odbył się pierwszy bieg techniką klasyczną na dystansie 5 kilometrów
z cyklu biegów narciarskich Enervit Classic.
Wzięło w nim udział kilku zawodników z terenu powiatu ostrowskiego, wśród nich – nasz uczeń – Artur Nadachowski, który w swojej kategorii wiekowej