liceum-sport.pl

I LO Ostrów Wielkopolski

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Pile - przedtakt przed powiatem.

Dwudziestu uczniów naszej szkoły w środę 26 kwietnia brało udział w Mistrzostwach Województwa Zrzeszenia LZS w Pile.
To były bardzo dobre, obfitujące w cenne wyniki zawody.
Zdobyliśmy 3 medale: dwa zdobyli płotkarze - złoty Patryk Walczybok, a brązowy Kamil Wasiela,
natomiast Szymon Jąder po doskonałym biegu zajął III m na 800 m. Był to taki trochę eksperymentalny dystans,
gdyż po wspaniałym biegu przełajowym i bardzo dobrym wyniku na 400 m podczas Mistrzostw klas I,
postanowiłam sprawdzić Szymona w biegu na 800 m i zdał ten egzamin śpiewająco!

Byłam bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczona, bo rywalizował z rasowymi lekkoatletami, ale przyznam się, że po cichu liczyłam na dobry występ.
I się nie pomyliłam! Brawo Szymon!     Zajęliśmy dużo dobrych miejsc poza podium: Kamil Troszczyński był V na 1500 m,
a Igor Zwierz również V w skoku wzwyż – pechowo, bo od III m wszyscy zaliczyli tę samą wysokość, tylko inną kolejnością prób.
Niestety Igor nie skoczył wszystkich w pierwszej, dlatego zajął wymienione miejsce. Oszczepnicy - Natalia Andruszkiewicz ( V m),
Jakub Szymoniak (VII m) i Marcin Stodulski (VIII m) bili swoje rekordy życiowe. To bardzo cenne zdobycze.
Patryk Włodarczyk zajął IV m  w biegu na 100 m. Ada Marczak była VI na 1500 m. W tym samym biegu Sylwia Kaczmarek zajęła VIII m.
Również VIII była Patrycja Sadaj w biegu na 400 m. Maciej Jasiński został sklasyfikowany na VI m w biegu na 800 m.
Emil Domagała startował w biegu na 200 m i ukończył go na miejscu IX. Laura Krakowska zajęła XII m w biegu na 100m.
Nasi panowie specjalizujący się w biegach długich byli w swoich kategoriach na następujących miejscach: Kamil Troszczyński na V,
jak już wspomniałam, Jakub Modrzejewski – XI, Bartek Malesa – VIII, a Dawid Kurek - XVII.
Pamiętajmy jednakowoż, że nasi uczniowie startowali w kategoriach dość „szerokich” wiekowo, więc również dlatego miejsca,
które zajęli są bardzo cenne, na przykład urodzeni w 1999r. rywalizowali z 4 lata starszymi od siebie osobami, a to kolosalna różnica.
Jako szkoła zostaliśmy sklasyfikowani na miejscu dziewiątym na czterdzieści sześć szkół.
To bardzo ładny wynik.
Gratuluję!